recenzja książki

„SAPIENS”CZĘŚĆ 1- NARODZINY LUDZKOŚCI YUVAL NOAH HARARI

Jest to najbardziej znane dzieło autora.
To genialna opowieść o historii naszego gatunku.

Tym razem w pięknej oprawie graficznej. Uważam, że forma komiksu była rewelacyjnym pomysłem.

Współpraca historyka, grafika i ilustratora, czyli Yuvala Noahana Harariego, Davida Vandermeulena i Daniela Cosanavea okazała się bardzo udana.

Przyznam, że jestem zauroczona tą lekturą, zarówno treścią, językiem, stylem jak i oprawą graficzną.

Historia, która zdumiewa, zaskakuje i fascynuje. Opowiedziana w sposób bardzo błyskotliwy i pełen humoru. Kolorowe ilustracje tworzą świetny komiksowy klimat.

Bohaterem powieści jest nasz autor oraz wiele ważnych postaci np. historyk, biolog, doktor, detektyw. Dzięki nim mamy możliwość poznania wszystkiego z różnych perspektyw. Nasi bohaterowie podróżują i przytrafiają się im rozmaite sytuacje, które opisują
Dowiemy się jak wyglądały początki ludzkości, jak to się stało, że gatunek homo – sapiens osiągnął tak wysoki poziom. jak wyglądał jego rozwój i w jaki sposób przejął kontrolę nad innymi gatunkami.

To bardzo pouczająca i fascynująca historia w dodatku opowiedziana w sposób bardzo czytelny i mądry.

Idealna książka na prezent na Dzień Dziecka 🙂

Tytuł „Sapiens” Powieść graficzna

Cykl „Narodziny ludzkości” Tom 1

Autor Yuval Noah Harari

Liczba stron 248

Wydawnictwo Literackie

https://www.wydawnictwoliterackie.pl/produkt/3780/sapiens-opowiesc-graficzna
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA LITERACKIEGO

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz