recenzja książki

„ZEN WĘDROWNY” CHRISTOPHER IVES

Jak odnaleźć spokój w czasie życiowych burz.

Zapraszam WAS w tą niezwykłą podróż, w której poznacie tak naprawdę samych siebie 🙂
Ważna lektura na dzisiejsze czasy.
Moim zdaniem do przeczytania dla każdego.
W gonitwie z czasem i ciągłej walce życia zapominamy o tym co najważniejsze – zapominamy o nas samych.
Mamy za mało czasu dla siebie, nie zauważamy rzeczy ważnych i istotnych, które są tak blisko nas.
Czasem po prostu nie wiemy od czego zacząć, jak polubić i jak pokochać siebie.
Przestajemy też cieszyć się z tak pięknych rzeczy jak : krople deszczu, promienie słońca, szum drzew, zieleń traw czy śpiew ptaków.
Świadome oddychanie, joga i medytacje jest cudowne i pomoże każdemu z nas.
Całość ma formę poradnika i składa się z dziesięciu rozdziałów.
Trzy najważniejsze przesłania z tej lektury to :
uspokój umysł, wyostrz zmysły i poczuj więź z naturą.
Autor podkreśla jak ważna jest nasza łączność z samym sobą, naszym wnętrzem – tym co myślimy, jak postrzegamy i jak odbieramy.
Uważność i radość życia da nam siłę i moc. Gdy zaczniemy cieszyć się każdą chwilą i poczujemy wszystkimi swoimi zmysłami otaczający nas czas będziemy pełni radości i optymizmu.
Niech Was nie zwiedzie objętość tej książki. Jest tutaj wszystko to co ważne, aby poczuć się szczęśliwym, wolnym i spełnionym.
Dzięki  tradycji buddyzmu zen i własnych doświadczeń autor pokazuje jak ważne jest bycie tu i teraz.
Jak ważne są gesty, mimika, spojrzenie, to jak się poruszamy czy jak siedzimy. Mowa ciała wysyła sygnały, dzięki nim możemy łatwo domyślić się w jakim nastroju jest nasz rozmówca.
Porównanie każdego z nas do podróżnika bardzo do mnie trafiło, bo czyż każdy z nas nie wyrusza każdego dnia w podróż zwaną życiem ?
Idziemy przez życie czasem w podskokach, a czasem pod górkę, innym razem potykamy się o kamienie. Jednak najważniejsze jest to, że wstajemy, podnosimy głowę do góry i idziemy dalej. Znam doskonale to uczucie i wiem, że nie warto odwracać się za siebie, trzeba iść dalej z nadzieją na lepsze, z wiarą w siebie i swoje możliwości.
Tak naprawdę, to przecież my sami kształtujemy swoje myśli, przekonania i zasady.
Nie pozwólmy, aby ktoś inny kierował naszym życiem i tym jacy mamy być. Nie musimy nikogo zadowalać, nie musimy być tacy jak chcą inni.
Bądźmy sobą i żyjmy po swojemu, w zgodzie z sobą samym, w zgodzie z naturą.

 

Tytuł „Zen wędrowny”
Tłumaczenie Justyna Hunia
Autor Christopher Ives
Liczba stron 240
Wydawnictwo Znak

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz