debiut literacki,  recenzja książki

„DOM MIĘDZY CHMURAMI” C.KLOBUCH

Zapraszam Was do świata magii, pełnego rzeczy tajemniczych i niezwykłych.

Powieść z gatunku : fantastyka, science fiction. To debiut literacki autora, uważam,że udany.

Pierwsza część cyklu „Opowieści Ostrodu”.Moim zdaniem to książka skierowana głównie do młodego pokolenia.

Oryginalna historia, ciekawy styl, prosty język. Magiczny świat z elementami słowiańskiej mitologii i barbarzyńskimi kultami.
Poznajemy świetnie wykreowany świat z nieistniejącymi zwierzętami, zaskakującą przyrodą, pięknymi krainami i z ludźmi z ich typowymi cechami i wartościami.
Pojawiają się wielkie fruwające ptaki , to ortisy, które służą do patrolowania terenu z góry, aby jak najszybciej zauważyć zbliżające się niebezpieczeństwo.
Bardzo specyficzny klimat , który mi odpowiadał i wciągnął w swe macki już od samego początku i trzymał w napięciu do samego końca. A przecież to dopiero część pierwsza.
Na plus zasługuje mapka umieszczona na samym początku książki – dzięki niej dokładnie wiemy , gdzie toczy się akcja przedstawionych wydarzeń. Powieść czyta się dobrze, lekko, szybko.

Wszystko dzieje się w Poncji, Wielkim Księstwie Ostrodu, na ziemi na którą co chwila ktoś najeżdża i niszczy. Panuje tu Derwan,władca, który nie ufa już nikomu.Nasi głowni bohaterowie to Koro, Derwan, Tami i Bezimienny.
Koro jest młodym ciemnoskórym chłopakiem, wędrowcem z południa, który jest jeźdźcem ortisów.
Jeźdźcy i ortisy związani są ze sobą, aż do śmierci.
Niestety ptak Koro ginie i zostaje mu powierzone nowe zadanie. Ma on ujarzmić dorosłego ortisa, z którym nikt nie może sobie poradzić. Czy poradzi sobie z tym zadaniem ?
Pojawia się też dziewczyna o imieniu Tami. Kim jest i jaka jest jej rola ? Przeczytajcie, a dowiecie się 🙂

Świetnie jest obserwować naszych bohaterów, tego jak uczą się siebie, tego co jest dla nich ważne.
Jest tutaj cała masa intryg, nienawiści, zdrady i jest też miłość.

Czekam na drugą część 🙂

Tytuł „Dom między chmurami”
Cykl „Opowieści Ostrodu” część 1
Autor C. Klobuch
Liczba stron 392

Wydawnictwo Zysk i S-ka

https://sklep.zysk.com.pl/dom-miedzy-chmurami.html

Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA ZYSK I S-KA

Jestem kobietą, matką i opiekunką cudownego labradora zabranego ze schroniska. Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 300 książek. Zawodowo jestem mgr. ekonomii, który po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Od kilku lat prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz