recenzja książki

„ITAKJUZNIEZYJESZ.COM” EWELINA DOMAŃSKA

Powieść z gatunku : polski kryminał, sensacja.
Moje pierwsze spotkanie z piórem autorki.

Tak bardzo chciałam przeczytać tę książkę.
Zaciekawiła mnie tematyka i fakt, że to dzieło polskiej autorki.
Pomimo swej objętości i 537 stron absolutnie nie odstraszała, wręcz zachęcała do wskoczenia w jej świat.Przyznam od razu – tak, porwała mnie od pierwszych linijek i trzymała w napięciu do ostatniej kropki.

Tak wiele się działo i w tak wiele mylnych uliczek i zakamarków ludzkich myśli poszłam.
Uwielbiam zaskoczenia i nieprzewidywalność.

Świetna fabuła – oto mamy stronę, portal, gdzie logują się ludzie, którzy mają już wszystkiego dość i chcą się zabić. Przecież i tak już nie żyją, bo życie ich szczególnie doświadczyło.
Rewelacyjny styl, język, super dialogi.  Niepowtarzalny styl i bardzo wciągający klimat.
Zaczęłam czytać w nocy , po g. 23 i siedziałam do rana, aż dobrnęłam do samego końca. Nie mogłam jej odłożyć.
Ale od początku

Oto dwudziestosiedmiolatek Adrian Glinsky.
Młody mężczyzna, który w ciągu kilku miesięcy stracił wszystko co było dla niego ważne :  rodzina, narzeczona, przyjaciele, praca.Umierają dziadkowie, później matka umiera w dziwnych okolicznościach i ojciec popełnia samobójstwo wieszając się.
Dowiaduje się, że jego narzeczona Samanta go zdradza i wyzerowała jego konta. Traci dobrze płatną pracę, bo ktoś zasiał plotki na jego temat i traci dom, bo była hipoteka na mieszkaniu. Odsuwają się przyjaciele i znajomi.
Zostaje sam i uważa, że jego życie nie ma już żadnego sensu, zresztą pozbawiony tego wszystkiego co miał i tak już nie żyje.
Adrian zauważa ulotkę reklamującą stronę dla samobójców. Decyduje się tam zalogować i założyć konto jako loser_ 27. Aby przejść kolejny etap musi przeczytać historie życia kilku osób i je ocenić. Będzie mógł wybrać jak zginie i zostaną mu przydzieleni opiekunowie.
Ma dość swoich zmartwień, jednak taki jest regulamin i musi zapoznać się z historiami innych, nieznanych mu osób. Wśród nich natrafia na konto dziewczyny, która okazuje się znaną celebrytką. Zaczynają pisać i poznawać się.
Dziewczyna wybrała już jaką śmiercią chce zginąć . Zawiązuje się między nimi cieniutka nić.
Któregoś razu otrzymuje od niej wiadomość : „Uciekaj !”. Konto dziewczyny znika z portalu i ślad po niej ginie, zupełnie jakby nie istniała.
Od teraz życie Adriana zmienia się radykalnie. Czy będzie mógł zrezygnować z planowanej śmierci ? Jak zatrzymać tę machinę ?
Bardzo chcę się dowiedzieć o co w tym wszystkim chodzi ? Kto tym steruje i w jakim celu ?
Przyznam, że odpowiedz jest mega zaskakująca.

Wartka akcja , przemyślane wydarzenia i bardzo „namacalni”, realni bohaterowie ze swoimi kłopotami i cechami.
Jest humor, przyjaźń, miłość.

Polecam tę powieść, jest warta przeczytania i zastanowienia się.

To będzie świetny czas z książką.
Może taki portal niebawem powstanie … a może już istnieje, tylko wiedzą o nim nieliczni ?

 

Tytuł „ITAKJUZNIEZYJESZ.COM’

Autor Ewelina Domańska
liczba stron 538
Wydawnictwo WasPos

https://www.waspos.pl/ewelina-domanska

Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA WASPOS

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz