Cytaty z książek,  recenzja książki

„JA,KRÓLOWA” RENATA CZARNECKA

Pięknie napisana powieść historyczna o Królowej Bonie.
Ciekawy język, styl i bardzo realny, wciągający świat dawnych lat. Bardzo łatwo można wskoczyć w tamtą rzeczywistość, ponieważ bohaterowie, świat i wydarzenia zostały przedstawione bardzo plastycznie i mega realnie.Mamy Kraków i początek XVI wieku, panuje wtedy Król Zygmunt, który poślubia młodą, piękną, wykształconą, włoską księżniczkę Bonę. Staje się ona Królową, która łączy dwie liczące się dynastie Jagiellonów i Sforzów. Oboje doskonale wiedzą, jak bardzo potrzebni są synowie, aby zapewnić ciągłość dynastii.
Czy los będzie im sprzyjał? Czy będą mieć wrogów? Historia pokazała co działo się dalej, lecz warto o tym przeczytać aby „poczuć klimat” tamtych czasów, panujące nastroje, zwyczaje, wartości.Dużo faktów historycznych  które bardzo ciekawie zostały wplecione w powieść. Królowa ukazana została w bardzo realistyczny sposób jako osobę mądrą, upartą, twarda i silną. Nie lubiącą chodzić na kompromisy i zawsze dążącą do obranego wcześniej celu. Była bardzo surowa, władcza, apodyktyczna i właśnie taka była. Jej relacje z synami były bardzo trudne i skomplikowane.
Podobało mi się,że widzimy jak Bona się zmieniała, od bycia młodą dziewczyną księżną, po czasy jej władzy. Bardzo rzetelnie ukazana przemiana, która musiała się wydarzyć po to, aby rządy pozostały w jej rękach.
Niesamowicie intrygująco autorka ukazała władzę, tajemnice, spiski oraz codzienne życie wraz z panującymi na dworze.zwyczajami.
Powieść czyta się dobrze, szybko i pomimo swej objętości nie nudzi  🙂 POLECAM 🙂
Cytaty :
„Ma twarz anioła i duszę diablicy. Król nie będzie miał łatwego życia”

Tytuł „JA, KRÓLOWA”
Autor Renata Czarnecka
Wydawnictwo Książnica PUBLICAT SA
Liczba stron 430
https://publicat.pl/ksiaznica/oferta/beletrystyka-historyczna/ja-krolowa-bona-sforza-daragona
Egzemplarz recenzencki od Wydawnictwo Książnica Publicat

 

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz