recenzja książki

„PIERWSZA KREW” CÉDRIC SIRE

Książka z gatunku thriller.
To moje drugie spotkanie z autorem – bardzo wyczekiwane. Pierwsza część „Gorączka i krew” była świetna.
Rewelacyjny klimat, świetna i nieszablonowa fabuła, prosty i czytelny język. Powieść wciąga w swą otchłań i nie chce wypuścić ze swych macek.
Jest mrocznie, tajemniczo, niepokojąco.Właściwie cały czas czytając czułam mrowienie na ciele. Uczucie grozy i przerażenia mnie nie opuszczało.

Tutaj, tak samo jak w części pierwszej główną bohaterką jest Eva Sv
ärta  To młoda, albinoska policjantka.
Jest bardzo uparta i konsekwentna w dążeniu do osiągnięcia swego celu czyli znalezienia mordercy, który zamordował jej matkę i bliźniaczą siostrę. Ta chęć złapania mordercy z czasem zmienia się w szaleństwo i obsesję.
Czy kobieta upora się ze swoimi demonami z przeszłości?W mroźna zimową noc na przedmieściach Paryża dochodzi do pożaru. We własnym mieszkaniu zostaje spalony żywcem znany diler narkotykowy. Nikt nic nie wie, nikt nic nie widział  i brak jest jakichkolwiek poszlak czy wskazówek. Wydaje się, że nie były to porachunki mafijne.
Do tego w mieszkaniu w zamrażalce zostaje znalezione ciało małego dziecko, które nie żyje od 15 lat.
O co tutaj chodzi i kto morduje? Odpowiedzi na te pytania stara się dowiedzieć Eva. Czy jej się to uda? Przeczytajcie, a dowiecie się.
Dodam,że zakończenie mega zaskakuje i wbija w fotel. Rewelacja.
Ostrzegam jest dużo brutalności, okrucieństwa i krwi. Do tego świat magów, duchów, rytuałów i śmierci.
To pozycja nie dla wszystkich. Mi się bardzo podobała, uważam,że jest genialna.
Wany cytat :

„To, co przeżyliśmy w dzieciństwie, zostaje w nas najgłębiej. Zwłaszcza strach… „

Tytuł „Pierwsza krew”
Autor Cédric Sire
Tłumaczenie Marzena Dupuis
Wydawnictwo Dragon
Liczba stron 473
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWO DRAGON

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz