debiut literacki,  recenzja książki

„SELEKCJONER” DORIAN ZAWADZKI

Polska powieść z kategorii : kryminał, sensacja, thriller.
Rewelacyjny debiut naszego rodzimego pisarza. Wielkie gratulacje.
Niebanalny pomysł, rozbudowana fabuła, dużo akcji, ciekawy styl i prosty, czytelny język. Do tego niesamowicie wciągający klimat, który nie pozwala odłożyć książki,aż nie poznamy zakończenia.
Bardzo mi odpowiadała kobieca narracja, bo to właśnie dzięki dwóm kobietom dowiadujemy się po kolei wszystkiego.
Na londyńskiej ulicy pojawia się naga kobieta, która nic nie pamięta,ani tego kim jest ani skąd się tutaj wzięła.Wie tylko, że ma na imię Faith i bardzo mało czasu, aby wykonać powierzone jej zadanie. Nazywają ją Terminatorką, jest pozbawiona uczuć i emocji i bardzo skuteczna. Kim okaże się tajemnicza kobieta i jakie będzie miała zadanie dowiecie się czytając tę książkę.
Zagadkę ma rozwiązać odważna i nieustraszona policjantka Nell Palicki. Znana ze schwytania groźnego seryjnego mordercy Rzeźnika z Greenwich.
Kobieta jest bardzo zaangażowana w swoją prace i zrobi dosłownie wszystko, aby dorwać zabójcę. Ma też niesamowitą intuicję, która ja bardzo trafnie prowadzi do celu.
W powieści mamy przedstawiony „brudny świat”, czyli gangsterskie układy i mafijne porachunku, cierpienie, strach i śmierć.
Z drugiej strony morderczy pościg z czasem, walkę ze złem aby ostatecznie zwyciężyło dobro.
Dużo mocnych wrażeń i zwrotów akcji. Tutaj cały czas coś się działo. Niesamowicie realistyczny świat, w którym rządzi zło i przemoc.
Na duży plus książki zasługuje element metafizyczny, który został bardzo pomysłowo wpleciony w treść i wprowadził dodatkową tajemniczość i mroczność.
Bardzo się cieszę, że wyłuskałam wśród tak wielkiej ilości książek, taką cudowną perełkę i miałam możliwość, aby ją przeczytać 🙂
Tytuł „SELEKCJONER”
Autor Dorian Zawadzki
Wydawnictwo Replika
Liczba stron 397
Egzemplarz recenzencki od Wydawnictwa Replika

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz