Cytaty z książek,  debiut literacki,  recenzja książki

„BOSKI SMAK WANILII” DARIUSZ LECHAŃSKI

Zabieram Was w świat magiczny i pełen zapachu wanilii 🙂

Kilka dni temu przeczytałam książkę tegoż autora pt. „NUTA”- jest w Zapowiedziach Wydawnictwa Novae Res.
Byłam oczarowana piórem pisarza. Styl, język i magiczny klimat podbił moje serce i duszę.
Bardzo chciałam przeczytać poprzednią książkę autora, która jednocześnie była jego debiutem literackim i udało się.

Ta, niespełna 132 stronicowa książka ma w sobie niesamowitą moc. Jest cudowna.

Bardzo się ciesze, że mogłam ją przeczytać.

Sam autor już na wstępie napisał :
” Lubię proste historie.
Tak, tak – nie powieści, nie nowele, nie opowiadania, lecz historie.Myślę o moich prostych historiach, że są miniaturami.
Na dni deszczowe i te pełne słońca.
Oto jedna z nich …”.

Nasz główny bohater to Marek, który właśnie kończy szkołę i ma iść na studia.
Rodzice zaplanowali już jego życie. Ma zostać światowym naukowcem, prawnikiem lub lekarzem. Ma być sławny, a życie jego ma być poukładane i proste.
Jednak mając dwadzieścia trzy lata Marek oznajmia rodzicom, że zmienił zdanie i zostanie zupełnie kimś innym. Uznał, że ważne są marzenia i to czego on pragnie.
Chce zająć się handlem przyprawami, a właściwie jedną z nich. Z egzotycznych krajów chce importować wanilię.
Przyprawę, która ma szerokie zastosowanie w produkcji ciast, tortów i różnych deserów.
Wiedział, że wanilia ma magiczną moc, a on tak bardzo kochał odrobinę magii w życiu. Chciał  podarować innym tę odrobinę magi w życiu.
Rodzice byli bardzo niezadowolenie, jednak Marek nie zraził się tym.
Dzięki pomocy swojego mentora Jana, który był jego nauczycielem, cukiernika i restauratora wyleciał w swoją pierwszą wielką podróż do Ameryki Północnej. aby dowiedzieć się jak najwięcej o wanilii.
Miejsce w którym się znalazł idealnie pasowało do niego. Mężczyzna cierpliwy i mający szacunek do świata odnalazł się w nowym świecie i czuł się tu szczęśliwy.
To co robił, odkrywał, doświadczał oraz miejsce w którym był było spełnieniem jego najskrytszym marzeń. Ludzie i ich podejście do życia, świata bardzo imponowało mężczyźnie.
Jest też Miłość, która pojawiła się niespodziewanie i dojrzewała, aby zakwitnąć jak piękny magiczny kwiat.To co tam przeżył było niesamowite i bardzo kształcące. Dzięki temu, że poszedł za głosem serca i robił to co kochał doświadczył rzeczy, które napawały go ogromną radością i poczuciem spełnienia.
Piękna historia, która hipnotyzuje swoim przekazem. Prosta, a jak bardzo wymowna.Dużo emocji, wzruszeń i nadzieja, którą zawsze trzeba mieć.

B A R D Z O     P O L E C A M 🙂

 

Tytuł „Boski smak wanilii”
Autor Dariusz Lechański

Liczba stron 134

Wydawnictwo Novae Res
https://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=boski_smak_wanilii,druk
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA NOVAE RES

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz